Sohbet Siteleri

Dünyanın En Büyük Alışveriş Merkezi Ebay Siber Saldırıya Ugradı..

ffgffh
Dünyanın En Büyük Online Alışveriş Merkeslerinden oLan Ebay Siber Saldırıya Ugradığı İçin Tüm Müşterilerinden Şifrelerini Değiştirmelerini İstedi

Amerikan internet pazarlama firması Ebay’dan yapılan açıklamada, bilgisayar korsanlarının siber saldırısıyla karşılaşıldığı ve saldırı sonucunda şifrelenmiş parolalar ile finansal olmayan veri tabanının çalındığı belirtildi.
Firma, 145 milyon kullanıcıdan şifrelerini değiştirmelerini istedi.

Bilgisayar korsanlarının Ebay’dan çaldığı bilgiler arasında, e-posta adresleri, fiziksel adresler, telefon numaraları ve doğum tarihleri dahil olmak üzere şifrelenmiş parolalar ve diğer kişisel bilgilerin bulunduğu kaydedildi. Firmanın açıklamasında, müşterilere ait kredi kart bilgileri gibi finansal verilerin etkilenmediği belirtilerek müşterilere yapılan uyarıda, özellikle başka sitelerde kullandıkları şifreleri kullanmamaları istendi.

Çevrim içi [on-line] ödeme hizmeti sunan PayPal’e yetkisiz erişim sağlandığı konusunda herhangi bir kanıta rastlanmadığı kaydedilen açıklamadan, bu verilerin güvenli bir ağda saklandığı ifade edildi.

ABD’de daha önce de nisan ayında bilgisayar korsanları tarafından “American Online” [AOL] firmasının 120 milyon müşterisine ait e-posta adresi, parola ve kontak listesi gibi hassas bilgileri çalınmıştı.

22 Mayıs 2014

CaneR

1.887

0 Yorum

Makale Hakkındaki Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşırmısınız?

* Sohbet sitemize giriş yapmak ücretsiz, Bedava anlık sohbet yapabilirsiniz.

Site İçi Özel Arama

Anketler

Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Sonuçları Görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...