Sohbet Siteleri

DÜDÜKLÜ TENCEREDE TANDIR KEBABI TARİFİ VE HAZIRLANIŞI

tandır
MALZEMELER

1 kg. kemiksiz yağlı kuzu eti
2 adet kuru soğan
1 tatlı kaşığı tane karabiber
1 tatlı kaşığı tuz

HAZIRLANIŞI

1- Etleri 4-5 parçaya kesin ve düdüklü tencereye alın.Ben Emsan Fastcook 5 litre düdüklü tencere kullandım. İnstagram hesabımda bu tarifi paylaştığım zaman,düdüklü tencerenin patlamasından korktuğu için kullanmaktan çekindiğini söyleyen arkadaşımdan yola çıkarak,şunu belirtmek istiyorum; Düdüklü tencere dikkat edildiği ve kaliteli ürün kullanıldığı zaman son derece güvenli ve patlama olasılığı sıfır.

2- Dikkat etmemiz gereken nokta, tencereyi gereğinden fazla doldurmamak,pişme işlemi bittikten sonra,havasını çıkartmadan asla açmamak.Bu iki maddeye dikkat ettiğimiz zaman hiç sıkıntı yaşamadan güvenle kullanabilirsiniz. Kaliteli ve son derece şık düdüklü tencere ve diğer mutfak ürünleri için Emsan’ı ziyaret edebilirsiniz.

3- Soğanları yarım ay şeklinde doğrayın ve etlerin üzerine alın.Tane karabiberleri serpiştirip,düdüklü tencerenin kapağını güzelce kapatıp ocağa alın.( Et buharda pişeceği için,hiç su eklemiyoruz.Yağlı et kullandığımız için de yağ ilave etmiyoruz.)

4- Ocağı orta ateşte açın ve hava çıkmaya başlayınca düğmesini kitleyip havayı kesin,ocağı olabildiği en kısık şekline getirip 50 dakika pişirin.Etin yumuşaklığına göre pişme süresi uzayıp kısalacağı için,50 dakika sonra ocağı kapatın ve havasını salmasını bekleyin.

5- Havası salınınca tencereyi açın ve etin pişip pişmediğini kontrol edin.

6- Eğer pişmemişse biraz daha pişirebilirsiniz.Etiniz pişmişse ve sulu kalmışsa,siz kızarmış bir istiyorsanız ayrı bir tavaya 1 kaşık tereyağ alın ve eritip,üzerine etleri ekleyin.Etleri ters-yüz yaparak kızartıp servis yapın.

AFİYET OLSUN. 🙂

03 Haziran 2014

CaneR

4.258

0 Yorum

Makale Hakkındaki Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşırmısınız?

* Sohbet sitemize giriş yapmak ücretsiz, Bedava anlık sohbet yapabilirsiniz.

Site İçi Özel Arama

Anketler

Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Sonuçları Görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...