Arkadaşlık Nedir Kısaca Tanımı

arkadaslik-nedir-kisaca-tanimi

Arkadaşlık, Arkadaşlık Nedir, Arkadaşlık Bize Ne İfade Eder, Arkadaşlığın Tanımı

İnsanlar, sosyal çevre içerisinde ve hayatlarında yalnız yaşayan varlıklar değillerdir. Hayatlarında mutlak bir destek, güç ve bir dayanak ararlar. Sosyal hayatın içinde yalnızlık diye bir şey yoktur, Arkadaşdan yoksun bir kavram vardır. İnsanlar yaşadıkları birçok duygunun içerisinde Arkadaşlık olgusuyla ayakta durmayı başarırlar. Hayatta tanık olduğumuz ölüm, aşk acısı, yoksulluk e yoksunluk gibi bir çok acının içerinde bizlere yol gösterici olabilirler. Arkadaşlık kavramı işte bu ihtiyaçlardan doğmuş en değerli ilişkilerden biridir. Bu ilişki bazen fark ettirmeden öyle güçlü bir bağ oluverir ki hayatınızda asla sarsılmayacak bir dostluğa gider. Hayatınızın en olmadık yerinde hiç beklemediğiniz bir anda hayatınıza giren bu Arkadaşlık beklide sizin hayata karşı daha sıkı tutunmasını sağlar ve yalnızlığınızı giderir.

Arkadaşlık ne ifade eder, nedir?

Kişiye göre farklılık gösterir çünkü herkezin fikri, kültürü, beklentisi ve sosyal durumu değişkendir. Ama arkadaşlığın ne olduğu bazı durumlarda hiç değişmez. Örneğin arkadaşlık güven demektir, sadakat demektir, sevgi demektir ve destek olmak demektir. İyi bir arkadaş hayattaki en büyük değerdir. Arkadaş arkanı dayayabileceğin bir varlık olmasının yanı sıra sizin içinizdeki insan olma duygusunu ortaya çıkaran bir güçtür. Arkadaşlık sizin içinizde doğan ve parlayan en büyük mücevherdir.

Arkadaşın Kimdir ?

Kıymetini bilerek yaşamak ve güçlendirmek yine size düşer. Hayatınızdaki bir arkadaş sizi yüreklendirir, hayata hazırlar ve ihtiyaç duyduğunuzda hep oradadır. Arkadaşlık çoğu kişi için aile ile bile paylaşılamayan sırları paylaşmayı onlarla bir bütün olarak yaşamayı aynı şekilde onlarada kol kanat germeyi ifadeler. Hayattaki en zor en kötü anınızı ve en güzel anınızı düşünün. En yakınınızda her zaman kim olur, ailenizin hemen yanında duran kişi kimdir tabi ki arkadaşınız.

Denizin ortasındaki adaya benzettiğiniz olur mu hiç arkadaşınızı? Denizin ortasında sığınacak bir adadan farksızdır arkadaşlık. Sevmek, sevilmek, paylaşmak, benden çıkıp biz olmayı becerebilmek ve zor zamanlarda destek olup güven duymak hepimizin ortak ihtiyacı, insanı insan yapan bir ihtiyaç. Bu boşlukları tek bir şey doldurur, Arkadaşlık..

NOT:  Arkadaşlık hakkındaki diger yazılarımızı kontrol etmek için TIKLA

05 Şubat 2016 - 11:52

CaneR

11.921 Kişi Gördü

0 Yorum

Makale Hakkındaki Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşırmısınız?

* Sohbet sitemize giriş yapmak ücretsiz, sohbet, anlık sohbetler yapabilirsiniz.

Site İçi Özel Arama

Anketler

Sitemizi Nasıl Buldunuz?

Sonuçları Görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...